Kredi Kartı Ödeme Güvencesi

İşsiz kalırsam kredi kartı borcumu nasıl ödeyeceğim diye endişelenmeyin. Kredi Kartı Ödeme Güvencesi yaptırın, alışverişlerinizin keyfini çıkarmaya devam edin. Sigortalıysanız, vefat ile kaza veya hastalık sonucu daimi ve geçici maluliyet, bordrolu iseniz istek dışı işsizlik, serbest meslek sahibiyseniz de kaza veya hastalık sonucu hastanede yatma durumlarında son ekstredeki toplam harcamanız Garanti Emeklilik tarafından güvence altına alınır. Üstelik çalışma durumunuz değiştikçe teminatlarımız da size uyacak şekilde değişir. Kredi Kartı Ödeme Güvencesi'ni "Başvur" butonuna basarak Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Başvurular menüsü, Sigorta Poliçelerim adımından hemen yaptırabilirsiniz.

*Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Sigortası Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

01Teminatlar ve Ek Bilgiler

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi ile en son ekstrenizdeki kredi kartı harcama tutarınız ve ileriye yönelik taksitlendirilmiş ödemeleriniz size sıkıntı yaşatmaz. Her ay gelen ekstre harcamanıza göre belirlenen teminat ile kredi kartınızı kullandığınız kadar sigortalanırsınız. Kredi kartı borcunuz varsa sigortalı olur, yoksa prim ödemezsiniz.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesini kullanmaya başlayıp 30 gün içinde iptal etmeye karar verirseniz, ödemeleriniz hesabınıza geri yatırılır ve hiçbir maddi kaybınız olmaz.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi
Sigorta Teminatı Her türlü yaşam kaybı, kaza sonucu daimi maluliyet, hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet, geçici maluliyet. Bordrolu çalışanlar için istek dışı işsizlik; serbest meslek sahipleri için kaza veya hastalık sonucu gündelik hastane tazminatı. Aylık maksimum teminat bedeli 10.000 TL'dir.
Teminat Tutarı Riskin gerçekleşmesinden önceki son ekstredeki toplam borç (ilgili dönem ekstre harcamanız + ileri vadeli taksitler toplamı + ekspres limitinizi kullanarak yaptığınız harcamalar)
Sigorta Primi Sigorta primi, teminat tutarının %1'i kadardır. Aylık maksimum prim tutarı 50 TL'dir.
Sigorta Süresi Sigortalının sigorta ettiren ile kredi kartı ilişkisi devam ettiği sürece, poliçe otomatik olarak yenilenir.

İstek Dışı İşsizlik Teminatı

Bir işyerinde çalışırken, herhangi bir kasıt ve kusur olmaksızın istek dışı işinizi kaybederseniz kredi kartı borçlarınız güvence altına alınır.

İstek Dışı İşsizlik teminatından yararlanacak bordrolu çalışıyorsanız aynı işyerinde 180 gün çalışmış özel sektör çalışanı olmanız gerekmektedir. Poliçe ilk satın alındığı tarihte, çalışma süreniz 180 günden az ise, eksik kalan kısım muafiyet süresine eklenir.

Sigorta başvuru tarihinden itibaren 120 gün çalışmış olmanız, işsiz kaldığınız tarihten itibaren ise en az 30 gün boyunca işsizliğinizin devam etmesi gerekmektedir.

Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı

Serbest meslek çalışanıysanız, bir hastalık veya kaza sonucu hastalık neticesinde, T.C Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tam teşekküllü bir hastanede yedi (7) tam günden az olmamak üzere yatmanız durumunda oluşacak gelir kaybını teminat altına alan Gündelik Hastane Tazminat Teminatından yararlanabilirsiniz.

Sigorta başvuru tarihinizden itibaren 120 gün çalışmış olma, en az 7 gün aralıksız hastanede yatmış olma koşulları aranmaktadır.

*Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Sigortası Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

02Ücretler
Ürün Teminat Tutarı Aylık Ödeme Tutarı
Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Sigortası En az 20,00 TL, en fazla 10.000,00 TL Kart borcunun %1,00'i (en fazla 50,00 TL)
03Sıkça Sorulan Sorular

"Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

Poliçemin tahsilatları nasıl yapılacak?

Poliçeniz hesaba veya kredi kartına bağlanarak tahsil edilir. Hesabınızda yeterli para veya kredi kartınız yeterli bakiye varsa tahsilatlar otomatik olarak çekilmektedir.

Detaylı bilgi