+ medium indirin GooglePlay’den AppStore’dan indirin

Temassız Ödeme

Bonus Trink ile Hem Zamandan Hem de Bonus’tan Kazanın

 

Garanti temassız kart ile günlük alışverişlerinizde zamandan kazanın, hızlı ve sorunsuz ödeme avantajının keyfini yaşayın. 350 TL ve altındaki tüm düşük tutarlı alışverişlerinizde Garanti temassız ödeme özelliği sayesinde şifreyi tuşlamaya gerek kalmadan 1 saniyeden çok daha kısa sürede ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece kasa önlerinde vakit kaybetmeden Bonus temassız ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.
Garanti temassız ödeme limiti 350 TL olsa da 350 TL’nin üzerindeki alışverişlerinizde tüm Garanti kartlarınızla aynı şekilde şifre girerek ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz. Üstelik Garanti müşterileri, Garanti temassız kart kullanarak Garanti’nin ayrıcalıklı fırsatlarından da yararlanıyor.

 

Bonus Trink ile “Öde ve Geç”

 

Kredi kartı şifrenizi tuşlayarak vakit kaybetmek ya da yanınızda bozuk para taşımak istemiyorsanız Bonus Trink, “Öde ve Geç” özelliğiyle sizlere yepyeni bir ödeme deneyiminin kapılarını açıyor. Bonus kart temassız ödeme sisteminde, temassız okuyucusu bulunan bütün noktalarda şifre ya da imza ile uğraşmadan çok hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Garanti Trink ile ödemelerinizi kolayca yaparken, Bonus’un sunduğu tüm kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.
Garanti Bonus’un avantajlarla dolu dünyasında tamamen güvenli bir şekilde kolay ve hızlı alışverişin tadını çıkarırken bonusları toplamaya ve fırsatlardan yararlanmaya devam etmek daima mümkün. Yapacağınız her bir temassız ödeme işleminde o işleme özel şifreleme sistemleri ile de işlem verileriniz güven içerisinde korunuyor. Temassız ödemelerde uygulanan çoklu güvenlik seviyeleri sayesinde işlemler en güvenli şekilde gerçekleştiriliyor.

 

Şimdi Bonus Trink Zamanı!

 

Bonus Trink ile günlük alışverişlerinize biraz hız katmak ve bu özel ödeme deneyimini yaşamak için Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, BonusFlaş, Garanti BBVA Mobil ve 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi ile kolayca Bonus Trink başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilerseniz Garanti BBVA şubelerine gelerek de Bonus Trink başvuru işleminizi gerçekleştirebilir ve bu ayrıcalıklı dünyaya hızla adım atabilirsiniz.

 

Temassız Ödeme Nedir?

 

Temassız ödeme, bu özelliğe sahip kredi kartları ve POS cihazlarıyla şifre girmeden, kartı cihaza yaklaştırarak ödeme yapma işlemine denir. Giderek popülerleşen bu teknoloji konusunda merak edilen konulardan bir tanesi de “Temassız ödeme güvenli mi?” sorusu olur. Güvenli ve sorunsuz işlem yapmayı sağlayan teknolojide 350 TL’liktemassız ödeme limiti bulunur. İstenildiğinde temassız kart iptaliyapmak mümkündür.

 

Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

 

Temassız ödeme işlemi; temassız kredi kartı ve temassız POS cihazı ile kart cihaza yaklaştırılarak yapılır. Bu sayede ödeme işlemi, kart şifresi girmeye gerek kalmadan en hızlı şekilde gerçekleştirilir. Kartın bu özelliğini kullanabilmek için temassız ödemenin açılması talimatı vermek gerekir. Kart sahipleri diledikleri zaman kredi kartı temassız özelliği kapatma ve açma işlemi yapabilirler.

 

Temassız Ödeme Limiti Nedir?

 

Kredi kartınız ile temassız ödeme özelliğini kullanarak kartı POS cihazına takma, imza atma ya da şifre tuşlama derdine girmeden en hızlı ve sorunsuz şekilde ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınız ile ödeme yapmanız gereken her noktada, POS cihazının da temassız özellikli olması koşuluyla 350 TL’ye kadar olan ödemelerinizi kolayca yapabilir ve bu konforu yaşayabilirsiniz.

 

Temassız Kart Özelliği Nasıl Açılır ve Kapatılır?

 

“Öde ve geç” özellikli kredi kartı olan Bonus Trink, kartınızı kimseye vermeden ve şifre girmek için POS cihazına temas etmeden ödeme yapabileceğiniz bir karttır. Garanti temassız ödeme açma işlemi gerçekleştirmek ve Bonus Trink kart ile hızlı alışverişin keyfini çıkarmak için Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 444 0 333’ü arayarak Bonus temassız açma ve kapama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Mobil Temassız Ödeme Nedir?

 

Mobil temassız ödeme işlemi, cep telefonunuzu kredi kartı gibi kullanmanızı sağlayan bir sistemdir. Cep telefonu ile temassız ödeme yapmak için öncelikle kredi kartınızı cep telefonunuza tanımlamanız ve mobil ödeme açma işlemi yapmanız gerekir. Ödeme yapacağınız zaman 350 TL ve altındaki alışverişlerinizde kartınızın şifresini girmeye gerek kalmadan telefonunuzu POS cihazına yaklaştırarak telefonla temassız ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

NFC Özelliği Nedir ve NFC Desteği Ne İşe Yarar?

 

Türkçede “yakın alan iletişimi” anlamına gelen  NFC, Bluetooth ya da Wi-Fi gibi çalışan ancak 4 cm mesafede kullanılabilen bir çeşit kablosuz iletişim teknolojisidir. Bu teknolojiye sahip iki cihaz arasında kısa mesafeden hızla veri alışverişi yapılabilir. Telefonu POS cihazına yaklaştırarak yapılan ödeme işlemi de bir NFC özelliğidir. “NFC ne işe yarar?” sorusunun cevabı da “ödemelerin hızlı ve güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlamak” olur.

 

NFC ile Ödeme Nasıl Yapılır?

 

NFC özelliği kullanılarak ödeme yapmak için bu özelliğe sahip bir POS cihazı ile bir akıllı telefona ihtiyaç duyulur. Ardından akıllı telefon, POS cihazına değdirilmeden yalnızca yaklaştırılır. Böylece 1 saniyeden kısa bir süre içinde ödeme yapılabilir. Ancak bu işlemin gerçekleşebilmesi için öncelikle akıllı telefona NFC kredi kartı tanımlama işlemi yapmak gerekir.

 

POS Cihazından Temassız İşlem Nasıl Yapılır?

 

American Express, Mastercard ya da Visa logolu kredi kartları ve banka kartlarıyla 350 TL’ye kadar olan işlemlerde kartları POS cihazına takmadan, şifre girmeden veya imza atmadan temassız ödeme teknolojisi kullanılarak işlem yapılabilir. Bunun için kart üzerinde temassız ödeme logosunun bulunuyor olmasına dikkat etmek gerekir. POS cihazı ve kredi kartı, temassız özellikli ise kolayca işlem gerçekleştirilir.

Kampanyalarınız, kart bilgileriniz ve hayatınızı kolaylaştıran ödeme çözümleri tek uygulamada...

GARANTİ BBVA İNTERNET BANKACILIĞI